Dojazd do Monte Cassino samochodem

Monte Cassino to niewątpliwie atrakcyjne miejsce we Włoszech, które warto zwiedzić i odwiedzić. Aby tam dotrzeć mamy kilka opcji do wyboru.

Dojazd samochodem do Monte Cassino

Miejscowość Cassino położone jest w południowej części regionu Lazio. Jeśli podróżujemy z północnych Włoszech należy wybrać autostradę A1 we Włoszech (Autostrada Słońca) w kierunku Nepolu, z której należy zjechać po około godzinie jazdy, na węźle w Cassino. Następnie wypatrywać znaków na – Abbazia di Montecassino lub Cimitero Militare Polacco.

Zobacz na mapie jak dojechać samochodem z Polski do Monte Cassino:

Z kolei jeśli jedziecie z południowej części Włoch, to podobnie trzeba wybrać główną trasę przelotową A1 i po około 40-50 minutach (z Neapolu) zjechać na węźle w Cassino i szukać drogowskazów prowadzących do klasztoru lub na cmentarz.

Dojazd do Monte Cassino
Dojazd samochodem do Monte Cassino? Jak daleko do Monte Cassino jest z Rzymu?

Dojazd pociągiem do Monte Cassino

Z dworca głównego w Rzymie – Roma Tremini dotrzemy do Cassino (kierunek Neapol) w około 1,5 do 2 godzin. Trzeba tylko się upewnić, że dany pociąg przejeżdża na pewno przez Cassino (jeżdżą też pociągi do Neapolu przez Formia). Dziennie takich połączeń jest około 25.

Z lotniska Fiumicino w Rzymie trzeba udać się na dworzec kolejowy Fiumicino, który jest z nim połączony. Stamtąd udajemy się na dworze główny w Rzymie np. pociągiem Leonardo Expres, gdzie podróż zajmie około pół godziny. Inne koleje regionalne, zwiozą nas do stacji Roma Ostiense (w około pół godziny), skąd można się udać metrem na dworzec główny w stolicy i dalej do Cassino.

Natomiast z lotniska Ciampino w Rzymie należy udać się na dworzec Ciampino, skąd odjeżdża pociąg do Cassino (kierunek Neapol). Podróż trwa około 1,5 do 2 godzin.

Dojazd autobusem do Monte Cassino

Do Monte Cassino dojedziemy ze stacji kolejowej w Cassino miejskim autobusem. Po prostu przy stacji jest położony przystanek z którego odjeżdżają busy. Rozpoznamy je po tym, że na tablicy informacyjnej (nad kierowcą) będzie napis Monte Cassino. W ciągu pół godziny powinniśmy nim dotrzeć do klasztoru.

Loty do Monte Cassino samolotem

Najbliższe lotniska są w Rzymie – Fiumicino i Ciampino oraz w Neapolu. Skąd można do Monte Cassino dojechać wynajętym autem lub pociągiem i dalej autobusem, według naszych wskazówek.

Na koniec ciekawostka. Jaka jest odległość do Monte Cassino z Rzymu? Z centrum Rzymu do Monte Cassino jest około 145 km. Jak daleko od Monte Cassino jest Wenecja? Leży ona około 660 km od Monte Cassino.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

|| »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *