Wycieczki na Monte Cassino

Jeśli chodzi o wycieczki na Monte Cassino, to można je podzielić na dwie, a nawet trzy grupy. Pierwsze to oczywiście odwiedziny w tym historycznym i ważnym dla nas miejscu w ramach wycieczki objazdowej po Włoszech lub konkretnym regionie słonecznej Italii (w tym przypadku to zazwyczaj Lazio).

Drugą grupą są jednodniowe wypady organizowane dla turystów z Rzymu, bądź Neapolu. Trzecią grupą odwiedzającą Monte Cassino są Polacy będący w tych okolicach przejazdem na wakacjach, w drodze do innej części Włoch.

Wycieczki na Monte Cassino
Wycieczki na Monte Cassino

Wycieczka objazdowa z Monte Cassino

Wycieczki objazdowe po Włoszech mają w swoich programach najważniejsze i największe atrakcje, w tym oczywiście Wenecję, Florencję, Pizę, Asyż, Rzym z Watykanem, Monte Cassino, Neapol i Pompeje. Zwyczajowo nazywa się je klasycznymi Włochami lub Italią w pigułce.

Zazwyczaj w ciągu tygodnia do 10 dni, przemieszczając się komfortowymi autokarami zwiedza się kolejno nowe miejsca. To idealny wybór, dla osób które nie dysponują ogromną ilością wolnego czasu, a chcą zobaczyć największe atrakcje danego państwa. Koszt wycieczki objazdowej po Włoszech to około 1800 złotych w wzwyż od osoby, w zależności od terminu.

Drugim typem wycieczek objazdowych po Włoszech jakie proponują biura podróży jest zwiedzanie danego regionu. Jeśli chodzi o wycieczki na Monte Cassino to będą one ujęte w tripach po Lazio. Przykładowym programem zwiedzania przez kilka dni będzie: Tivoli, Fiuggi, Rzym, Castel Gandolfo, Monte Cassino i Watykan. To jeszcze bardziej skompresowana forma podróżowania, ograniczona do konkretnego, interesującego nas terenu i jego atrakcji. Koszt takiej wycieczki to około 1700-1800 złotych od osoby.

Jednodniowe wycieczki do Monte Cassino

Z kolei wycieczki jednodniowe organizowane dla turystów z Rzymu czy Neapolu, zajmują tak naprawdę około 7-8 godzin. Wiadomo, że wyjazd jest zaplanowany z samego rana, bo sama droga też troszkę zajmuje.

W programie tego typu wycieczek na Monte Casino jest oczywiście wizyta na polskim cmentarzu oraz zwiedzanie klasztoru wraz z muzeum. Wszystko oczywiście pod opieką polskojęzycznego pilota/przewodnika.

W cenę wycieczki wliczony jest oczywiście transport oraz koszt wejściówki do muzeum i przewodnik. Nie ma za to w niej jakiegokolwiek wyżywienia czy napojów. Koszt takiej jednodniowej wycieczki do Monte Cassino to ok. 150 euro w wzwyż od osoby.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« ||

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *